SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİMİZ RAHMETLE ANILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 1915 yılında vatan savunmasında Allahuekber dağlarında donarak şehit olan 90 bin şehidimizin anısına “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ gerçekleştirdi. Düzenlenen programa Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursu Yöneticimiz Halil ŞAHİN, Mahmut PİCAK Hocamız ve öğrencilerimizden bir kısmı da katıldı.

atanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna Allahuekber Dağlarında şehit olan 90 bin askerimizi anmak ve anlamak için ‘Vefakâr Gençlik Fedakâr Ecdadını Unutmayacak’ sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini Anma yürüyüşü geniş katılımlı bir organizasyonla 7 Ocak  tarihinde gerçekleştirildi.  Yürüyüş saat 10:00 da Konya Atatürk Stadyumundan başlayarak Konya şehir merkezini de içine alan bir güzergâhta gerçekleştirildi.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz yaptığı açıklamada; ‘‘Tarihimizin acı olayı Sarıkamış harekâtının 103.yılında Sarıkamış Şehitlerimiz Anma Programı, Gençlik ve Spor Bakanlığımız önderliğinde 81 İlde aynı anda gerçekleştirildi. Sarıkamış’ta, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında ve 15 Temmuz Darbe Girişiminde bu ülkenin işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdik. Bu vesile ile hem Sarıkamış Şehitlerimizi ve tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Gençlerimiz, sporcularımız ve spor camiamızla vatan için, bayrak için, namus için ve iman için devletimizin ve milletimizin yanında hainlerin ve teröristlerin karşısında duracağız’’ dedi.

Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Karatay Kaymakamı Abdullah, Selim Parlar, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mehmet Sorgun, Konya ASKF Başkanı Remzi Ay, yönetim kurulu üyeleri, şube müdürleri, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş Kılıçarslan Şehir Meydanında sona erdi.  Yürüyüşün sonunda şehitlerimiz anısına saygı duruşu İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.

« arasında 5 »
Paylaş