KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ÜSTÜN BAŞARI

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Müftülüğü, N.E.Ü. İlahiyat Fakültesi ve Türk Anadolu Vakfı işbirliği ile Merhum Hacı Veyiszâde Mustafa Kurucu Hoca Efendi’nin vefatının 58.yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma programı Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar “Yaşadığı halde şu insan olmasa ne iyi olurdu denirken, ölüp gittikten sonra, aradan bunca yıl geçtikten sonra bu insanları unutulmaz kılan nedir diye düşünmemiz gerekir. Mevlana’lar, Yunuslar, Hacıveyiszadeler…” diye konuştu.

Türk Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ali Öge, Hacıveyiszade Hoca Efendi’nin hayatından kısa anekdotlar paylaşırken Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş ise  “Din eğitiminin askıya alındığı, hatta ‘Allah’ demenin bile yasak olduğu bir dönemde onun çığlığı bir feryattı. Bu din ne olacak diyordu. Genç nesile dinimizi nasıl anlatabiliriz derdine düşmüştü. O, yaptığı hizmetler karşılığında Peygamberlerin ahlakını kendisine düstur edinmiş büyük bir zat, insan-ı kâmildi” dedi.

Programın son konuşmasını yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker “Zorlukları aşmada, kötülükleri azaltmada görev alan, vazifelenmiş olan büyüklerimiz, hocalarımız var. Onlardan biri olan Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hocamızı hayırla yad ediyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından İmam Hatip Liseleri ve Kur’an Kursları Öğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yarışmanın Birincisi Kursumuzda eğitim öğretime devam eden öğrencimiz Fatih Yüksel Sivrikaya oldu. Ayrıca, yine kursumuz öğrencilerinden Yasin Çukurova, Mehmet Altındiş ve Melih Eren Okutan ilk 10’a girerek ödül kazandı. Başta bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize, öğrencilerimizin yetişmelerinde emeği geçen ailelerine, kurs yönetimimize ve hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür eder, azim ve gayretlerinin devamını dileriz.

Program Karatay Müftülüğü Tasavvuf Korusunun seslendirdiği ilahilerle sona erdi.

42c5168f-16ea-4dfd-b0de-f4636f97053c 800x450
« arasında 7 »
Paylaş