Kursumuz

ULUIRMAK NURANİYE KUR’AN KURSU

1960 tarihinden bugüne kadar binlerce hafız yetiştiren Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursumuz Yatılı ve Gündüzlü olarak Kur’an-ı Kerim Eğitimi hizmetine büyük bir aşkla devam etmektedir.  Kursumuzda hem eğitim öğretim dönemlerinde hem de yaz Kur’an kursları dönemlerinde Ülkemizin tüm şehirlerinden onbinlerce çocuğumuza Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi verilmiş, bu öğrencilerimizden binlercesi hafızlığını kursumuzda tamamlamış ve mezun olmuşlardır.

Eğitim öğretim dönemlerinde 114’ü yatılı olmak üzere yaklaşık 300 öğrencimiz alanında uzman hocalarımızdan ders almakta olup her yıl yaklaşık 100 öğrencimiz hafızlık sınıflarında eğitim görerek hafızlık tespit sınavlarına hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimiz, Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursumuzun Yönetimi ve Hocaları tarafından düzenlenen konferans, seminer, yarışma, gezi, sosyal faaliyet v.b. etkinliklere katılarak sosyal hayatla iç içe bir eğitimle geleceğe hazırlanmaktadır.

Ayrıca hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla kursumuzda ihtiyaç sahibi, yetim ve geliri olmayan öğrencilerimize maddi ve manevi bir çok yardımlarda bulunulmaktadır. Kursumuza maddi ve manevi yardımla bulunan, emeği geçen tüm hayırseverlerin geçmişleri için hatimler okunmakta, dualar edilmektedir.

Hayırseverlerimizin zekatları, sadakaları ve çeşitli yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilerimize özenle ulaştırılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Orhangazi Mah. Karaman Cad. No: 219/B Karatay/KONYA

Tel: +90 332 357 35 27

Fax: +90 332 357 35 46

E-posta: uluirmaknkk@hotmail.com