MERHUM HACI VEYİSZADE HOCA EFENDİ’Yİ ANMA VE ANLAMA PROGRAMI

Merhum Hacı Veyiszâde Mustafa Kurucu Hoca Efendi’nin vefatının 60.yıl dönümü münasebetiyle Konya Ticaret Odası Konferans Salonun da Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Müftülüğü, N.E.Ü. İlahiyat Fakültesi ve Türk Anadolu Vakfı işbirliği ile Hoca Efendiyi anma ve anlama programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa Yayla yaptı.  Yayla “Hacıveyiszade hocamızı seviyoruz. Çünkü o doğruluk ve dürüstlükten hiç ayrılmadı. Vakıfcılık yaparken bizler de kurucumuzun izinden ayrılmadan hizmetlerimize devam ediyoruz. O daima olaylar karşısında yılmadan mücadele etmiş, sabretmenin zor olduğunu fakat sonunun zafer olduğunu bizlere öğretmiştir. ”dedi.

Program Konya İl Müftü Yardımıcısı Hamza Küçük ve Türk Anadolu Vakfı Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ali Öge’nin selamlama konuşmaları ile devam etti.

Selamlama konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu katılımcılara hitap etti.

İl Müftülüğü Tasavvuf Korosu tarafından ilahilerin de sunulduğu Hacı Veyiszâde Mustafa Kurucu Hoca Efendi’yi anma ve anlama programı İmam Hatip Liseleri ve Kur’an Kursları arasında yapılan kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere verilen hediye takdimi ile sona erdi.

Paylaş